اخباراخبار ورزشی

رییس هیأت فوتبال شهرستان کرمان تأکید کرد: ضرورت رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مسابقات فوتبال و فوتسال

نشست هم‌اندیشی جهت نحوه برگزاری مسابقات فوتبال و فوتسال شهرستان کرمان، با حضور رضا شجاعی، رییس هیأت فوتبال شهرستان کرمان؛ علیرضا دادگر، دبیر هیأت فوتبال استان کرمان، و نمایندگان باشگاه‌های فوتبال و فوتسال شهرستان کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی هیأت فوتبال شهرستان کرمان، دبیر هیأت فوتبال استان کرمان در این نشست، با اشاره به پروتکل‌های ابلاغ‌شده ازسوی فدراسیون فوتبال و هیأت فوتبال استان کرمان تأکید کرد: در اجرای مسابقات فوتبال و فوتسال شهرستان کرمان، باید تمام پروتکل‌های بهداشتی به‌طور کامل اجرا شود.
رضا شجاعی افزود: سلامت بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها، بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین، در برگزاری مسابقات، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ازسوی تیم‌ها الزامی است و تیم‌ها موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی ازسوی فدراسیون فوتبال و هیأت فوتبال استان هستند.
وی ادامه داد: توصیه ما در برگزاری رقابت‌های فوتبال و فوتسال، برگزاری مسابقات شهرستان و استان با اولویت برگزاری مسابقات استانی است، اما هیچ باشگاهی را به ادامه رقابت‌ها مجبور نخواهیم کرد.
رییس هیأت فوتبال شهرستان کرمان در خصوص فعالیت آکادمی‌ها و مدارس فوتبال نیز گفت: دستورالعمل بازگشایی مدارس و آکادمی‌های فوتبال، ازسوی هیأت فوتبال استان ابلاغ و به باشگاه‌ها ارسال شده است؛ بنابراین، باشگاه‌ها در صورت رعایت موارد ابلاغ‌شده، قادر به ادامه فعالیت مدارس فوتبال و آکادمی‌ها خواهند بود.
شجاعی تصریح کرد: تیم بازرسی هیأت فوتبال شهرستان به‌همراه تیم پزشکی، از فعالیت باشگاه‌ها بازدید خواهد کرد و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با افراد خاطی برخورد خواهد شد.
علیرضا دادگر، دبیر هیأت فوتبال استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به آمادگی هیأت فوتبال استان کرمان برای برنامه‌ریزی و فراهم کردن مقدمات جهت برگزاری مسابقات فوتبال و فوتسال شهرستان کرمان گفت: در برگزاری رقابت‌ها، ملاک عمل پس از ارایه نقطه‌نظرات مدیران باشگاه‌ها، تصمیم جمعی است.
در این نشست مدیران باشگاه‌های فوتبال شهرستان کرمان نیز به بیان نقطه‌نظرات و مشکلات خود پرداختند.
مشکلات مالی باشگاه‌ها برای پرداخت هزینه‌های مربوط به آزمایش‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اعتبار کوتاه‌مدت آزمایش‌ها و ضرورت تکرار آن هر پنج روز یا حداکثر یک هفته یک‌بار که باشگاه‌ها را با مشکلات جدی مواجه می‌کند، نگرانی و ترس خانواده‌ها از حضور فرزندان خود در مدارس فوتبال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و کمبود امکانات لازم برای گندزدایی، ضدعفونی و اِعمال دستورالعمل‌های بهداشتی، ازجمله مواردی بود که ازسوی نمایندگان باشگاه‌های فوتبال شهرستان کرمان در این جلسه بیان شد.
نمایندگان باشگاه‌های شهرستان کرمان همچنین زمان لازم برای آماده‌سازی تیم‌ها جهت شرکت در مسابقات را ۴۰ روز اعلام کردند و خواستار حمایت کامل هیأت فوتبال شهرستان و استان کرمان، در برگزاری مسابقات فوتبال و فوتسال شدند.
نمایندگان باشگاه‌های شهرستان کرمان همچنین به مشکلاتی ازجمله نبود حامی مالی و نداشتن زمان کافی جهت آماده‌سازی تیم‌ها اشاره کردند و گفتند: در صورت شروع تمرینات و مسابقات، احتمال انتقال ویروس کرونا به بازیکنان و خانواده‌ آن‌ها وجود دارد؛ بنابراین، نگرانی‌ای که بازیکنان در طول برگزاری مسابقات دارند، می‌تواند موجب مصدومیت‌های جبران‌ناپذیر و به تبع آن، بی‌ثباتی در فوتبال شهرستان کرمان شود.
لازم به ذکر است؛ در این نشست مقرر شد تمام باشگاه‌ها با قید فوریت، نقطه‌نظرات خود را در خصوص برگزاری مسابقات فوتبال و فوتسال شهرستان کرمان، به هیأت فوتبال شهرستان کرمان ارسال کنند و هیأت فوتبال شهرستان نیز پس از جمع‌بندی، موارد ارایه‌شده را به هیأت فوتبال استان کرمان ارسال کند تا تصمیم نهایی گرفته شود.
همچنین با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم برای ارایه آموزش فوتبال در وب‌سایت هیأت فوتبال شهرستان کرمان، مقرر شد برای ارایه خدمات آموزشی به‌صورت آنلاین در وب‌سایت هیأت فوتبال شهرستان، باشگاه‌ها مشخصات کامل بازیکنان خود را با قید فوریت، به هیأت فوتبال شهرستان کرمان ارسال کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن